Doğan Tura Hakkında

Manisa Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Lise eğitimimi tamamladıktan sonra, psikoterapist olma hayalimi gerçekleştirmek adına ilk adımı atarak Yaşar Üniversitesi Psikoloji bölümünde eğitimime başladım. Aynı zamanda lisans eğitimin son senesinde Ege Üniversitesi Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır.

Lisans sürecinde Manisa Ruh Sağlığı hastanesinde yatılı servis ve polikliniklerinde stajyer psikolog olarak görev aldım. Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde çocuk, ergen, yetişkin, madde bağımlılığı ve adli vakaların olduğu bölümlerde birçok vaka görerek bir staj deneyimlemiş oldum.

Pedagojik formasyon eğitimi aldığı dönemde Buca Şirinyer Anadolu lisesinde 6 ay süreyle stajyer olarak psikolojik danışman olarak görev yaptım. Birçok lise grupları ile farklı projeler yapmış bulunmaktayım.

2018 yılında Manisa Turgutlu’da Seramiksan şirketinde farklı bir deneyime sahip olmak için insan kaynakları departmanın da bir aylık staj yapmış bulunmaktayım.

Mezun olduktan sonra, İzmir Smryna Psikolojik Danışmanlık Merkezinde 3 ay süren Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi ve klinik görüşme eğitimi aldım. Bu 3 aylık eğitim süresince birçok uygulamalar ile yapmış bulunmaktayım. Süpervizyonlu olan bu eğitimde birçok bilgi ve tecrübe edinmiş bulunmaktayım.

2019-2020 yılları arasında yaklaşık bir yıl askeriye de psikolog olarak görev yapıp zorunlu ve rütbeli personelin psikolojik sağlığına destekleyici müdahalelerde bulunmuştur. Birçok askeri grup ile görüşmeler yapmış bulunmaktayım. Bu bir yıllık süreç birçok bakış açısı bana kazandırmış oldu.

Turgutlu Psikolog

logo_abim                logo_aap                logo_aafp        logo_nrha.

Sertifikalarım

Ege Üniversite Pedagojik Formasyon Belgesi

Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Hakan Türkçapar, 2019)

Çocuklarda EMDR uygulamaları Boğaziçi Ruh Sağlığı Derneği, Dr. Onur Okan Demirci, 2020

Yetişkin EMDR uygulamaları Boğaziçi Ruh Sağlığı Derneği, Dr. Onur Okan Demirci, 2020

1.ci Düzey EMDR Terapisi Eğitimi ve Süpervizyonu- Davranış Bilimleri Enstitüsü- Emre Konuk

Aile ve Çift Terapisi Eğitimi ( CİTEB, 2021)

Cinsel Terapi Eğitimi ( CİTEB, 2021)

Çocuk Değerlendirme Testleri, 2020)

Çocuk Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (Nevin Dölek, 2020)

Kriz, Stres ve Yas Terapisi Eğitim (Nevin Dölek, 2020)

Çözüm Odaklı Terapi(Nevin Dölek, 2020)

Çocuk Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi( Ahenk Psikoloji- Mehmet TEBER, 2020)

Moxo Dikkat Testi Eğitimi, 2021

Psikolog Doğan Tura Hakkında

Ne Dediler ?

 • Araştırma yaparak Doğan tura abimle tanıştım bütün sıkıntılarımı önce Rabbimin yardımıyla ve sonra doğan abimin sayesinde yeneceğime inanıyorum herşey için sağol Doğan abi beni bi kardeşin gibi gördün yakınlığın bana onu hissettirdi Allah senden razı olsun bi sonraki seansta görüşmek üzere
  S. Ş
 • Doğan beyle uzun süren sohbetimiz çok verimli oldu kendisine teşekkür ediyorum. Herkese tavsiye ediyorum
  S. Ç
 • İşinde gerçekten uzman biri travmalarımı atlatmamda fazlasıyla etkili oldu tekrardan kendimi bulabilmemde etkisi tartışılamaz. Büyük bir şans
  S. A
 • gittiğime pişman olmadığım yerlerden diyebilirim çok yararı dokundu bana çok samimi bir ortamdı eskiden daha kapanıktım şimdi spora gidiyorum ilgi alanımda arkadaşlar edindim gerçekten çok yararlı bir yer
  M
 • Harika bir danışmanlar ve harika bir Güler yüz 🙂
  S
 • Kaygı problemlerim sebebiyle gittim.10 seansta kaygılarım düştü. Çok güzel sonuçlar aldım. Doğan hocama çok teşekkür ederim.

  A
 • Merhaba doğan beyi doktor takvimi üzerinden tanıdım, kendisine çift terapisti için başvurduk ,iletişimle ilgili sorunlarımızda bize çok yardımcı oluyor şu an hala görüşmelerimiz devam ediyor yardımları İçin kendisine çok teşekkür ediyoruz
  B
 • Ben Doğan beye eşim ile gittim çift terapistimi z oldu kendisi tramvalarım için yardımcı oldu ilgisine çok teşekkür ederim ,seanslarım devam ediyor 1 senedir beraberim her şey için teşekkürler
  A A
 • Ailemin tam dağıldı dönemde iyi kalpli bir insan ile tanıştım hatta tanıştık. Şehir dışından 15 günde bir görüştük. Ailecek yaşadığımız bir travmatik süreçli dönem vardı. Kendim ve annem ile seanslarımız iyi ilerledi. Psikoloğa karşı adeta ön yargım kendisi ile gitmiş oldu. Hiç psikoloğa gideceğimi düşünmezdim. Tedavi sürecini ilaç ve psikoterapi ile bitirmiş olduk. Annemin de çok az kaldı.

  P
 • Depresyon tedavisi aldım. Çok ilgili bir doktor. Bilişsel Davranışçı tedavi uyguladı. Şuan 11 seans yaptık. Çok fazla ilerleme kaydettik. Bence gidicek olan bir iki seansta düzeleceğini sanmasın. Düzenli seanslara katılım sağlanması gerekiyor.

  Y. K
 • Bir çok psikoloğa gitmeme rağmen sonuçlar alamamıştım. Referans aracılığı ile buldum. Mükemmel kişiliğe sahip. Doğan hocam ile yaşadığım sıkıntılar sebebiyle seans yaptık. Tanı olarak daha önce travma sonrası stres bozukluğu tanısı almıştım. Şuan seanslarımız devam etmekte. Allah razı olsun kendisinden.

  E
 • Süreç güzel geçti, kendisinden gayet memnunum.İnternet araştırmalarım üzerine kendisine ulaşmıştım.Olumlu gelişmeler oldu birlikte konuştuğumuz konularda.Konuştuklarım havada kalmadı, tavsiyeleri güzeldi.Herhangi bir konu hakkında tavsiyeleri gayet olumlu.İşini bilen bir insan.

  C
 • Hayatımda yasadigim travmalar sebebiyle antidepresan kullanıyordum. Hocamı referans yoluyla buldum. Terapiler çok etkili geldi. Seanslara devam ediyorum. Şuan ilaçları bıraktım sayesinde. Allah razı olsun kendisinde. Hala devam ediyoruz. Mükemmel bir kişilik.

  O A
 • Doğan Bey'le ablam sayesinde tanıştım Ablamın birtakım sorunları vardı ve yapılan terapiler sonrası ablam bu süreci daha kolay atlatabildi. Bize bu süreçte çok destek oldu.

  S
izmir psikolog izmir psikolog tavsiyesi izmir çocuk psikologu